17.09.22

תפוחי אדמה בתנור שלא תוכלו להפסיק לאכול

תפוחי אדמה זה עסק ממכר בפני עצמו, אבל תפוחי האדמה האלה הם השלב הבא בהתמכרות שלכם. הם קריספים מבחוץ, נימוחים מבפנים, ויהיו התוספת המושלמת
תפוחי אדמה זה עסק ממכר בפני עצמו, אבל תפוחי האדמה האלה הם השלב הבא בהתמכרות שלכם. הם קריספים מבחוץ, נימוחים מבפנים, ויהיו התוספת המושלמת לכל ארוחה.

17.09.22

תפוחי אדמה דפוקים בתנור
תפוחי אדמה דפוקים בתנור
מה צריך:
2 חבילות תפוחי אדמה בייבי (אדומים)
שמן זית
פלפל שחור
מלח גס
תימין
איך מכינים:
נשים את תפוחי האדמה בסיר עם מים ונביא לרתיחה. נבשל אותם עד שמזלג ננעץ בהם בקלות. נסנן את תפוחי האדמה ונסדר על גבי רשת כדי שהנוזלים המיותרים יתאדו – זה מה שיגרום להם לצאת אקסטרה קריספים. נמתין 10-15 דקות.
בקערה גדולה נזלף שמן זית, פלפל שחור, מלח גס, ותימין. אפשר להחליף את התימין בכל תבלין אחר שאוהבים: שום, רוזמרין, פפריקה, צ׳ילי גרוס. נערבב היטב את התיבול ואז נוסיף את תפוחי האדמה ונוודא שהם מצופים היטב בתיבול.
נסדר את תפוחי האדמה על גבי נייר אפייה באופן מרווח. באמצעות תחתית של כוס נמעך כל תפוח אדמה למעין פיתה. נשתמש בשמן שנשאר בקערה בה ערבבו את תפוחי האדמה ונזלף על התבנית.
נאפה חצי שעה על 180 מעלות (חום עליון תחתון) או עד שהם זהובים ויפים.

פוסט עם לינקים ריווחיים - מה זה אומר?

היי לך! האמת? אני ממש שמחה שלחצת על הכפתור הזה. חשוב לי להיות שקופה עם הקוראים והקוראות שלי, ומעבר לסימון התכנים שאני יוצרת – חשוב לי להסביר לך מה זה אומר :)

אז לינק ריווחי (או Affiliate באנגלית) הוא לינק שמקודד עם משתמש המזוהה עם היוצר שלו. על כל רכישה שנעשית מהלינק המקודד הזה היוצר מקבל עמלה קטנה, שלא משפיעה בשום צורה על המחיר הסופי אותו תשלמו.

בפשטות? אם החלטת לסגור בית מלון עליו המלצתי, לרכוש מוצר או המלצה שפרסמתי, זו הדרך הכי פשוטה לפרגן ולתמוך בתוכן החינמי שאני יוצרת כאן ובאינסטגרם – בלי שום טרחה מצידך :)

גם אם החלטת לסגור מלון אחר, או להזמין מוצר אחר – ועשית זאת דרך הלינק שלי, העמלה עדיין תחשב.
אגב, שזה לרגע לא יגרום לך לחשוב שאני מפרסמת דברים רק כדי להרוויח מהם! כל המלצה ומוצר נבחרים בקפידה, ואני מפרסמת אך ורק מוצרים שהייתי מזמינה בעצמי, או כאלה שניסיתי בעצמי.

אז בפעם הבאה שבא לך להזמין חופשה או פריט מסוים – אם זה יהיה דרך אחד הלינקים שלי,

זה יהיה מדהים!