25.06.22

בצל סגול מוחמץ עם קיק אסייתי

אתם יכולים לשלב אותו בכל דרך אפשרית: בסלט אסייתי, על בשר מפורק, כריכים (נסו כריך דייגים), או סתם על קרקר עם קצת מיונז (בחיי).
אתם יכולים לשלב אותו בכל דרך אפשרית: בסלט אסייתי, על בשר מפורק, כריכים (נסו כריך דייגים), או סתם על קרקר עם קצת מיונז (בחיי). הבצל המוחמץ יוסיף בעיטה של חמצמצות שתקפיץ כל מנה שיכולה להרגיש כבדה, ואת שלי אני אוהבת להכין עם קריצה אסייתית.

25.06.22

טובים השניים
זו הפעם הראשונה בה אני מתנסה בהחמצות ביתיות, שבניגוד לכבישה ביתית – לוקחת ממש מעט זמן. ברגע שמכינים את המוחמצים שומרים אותם במקרר (טובים לאכילה עד כחודש וחצי במקרר – אבל בפועל מתחסלים הרבה יותר מהר), והם יהיו מושלמים לאכילה אחרי 24 שעות (בניגוד לכבישה שצריכה התססה של כמה ימים).
אני אוהבת לשלב את הבצל המוחמץ עם כל מנה עיקרית באשר היא, ועפתי עליו במיוחד בשילוב עם מתכון פילה הלברק בתיבול ים תיכוני שלי. במסגרת אותו ניסוי הכנתי גם פרוסות מלפפונים בהחמצה ביתית מהירה, והן יצאו פצצה אז יותר ממליצה להכין שתי צנצנות יחדיו :).
מרכיבים לצנצנת בגודל 700 מ״ל:
2 בצלים סגולים
לנוזל ההחמצה:
1 כף מלח
2 כפות סוכר
חצי כוס חומץ אורז
חצי כוס חומץ רגיל (הכי פשוט)
כוס מים
כפית פלפל אנגלי
איך מכינים:
נעקר את הצנצנת – נשים אותה בסיר או קערה גדולים מספיק, נניח את הצנצנת ונמלא במים רותחים כך שימלאו את הצנצנת מבפנים וגם יעטפו אותה מבחוץ. ניתן לצנצנת לעמוד כך לפחות שעה – באופן הזה אנחנו מחסלים את שאריות המזון שנשארו בה, ומוודאים שלא יהיו חיידקים ובקטריות שיפגעו בתהליך ההחמצה.
נכין את הבצלים – נחצה אותם לחצי ונפרוס לפרוסות דקות. אני מצאתי לנכון שהחיתוך הכי אידיאלי או חצאי עיגולים, גם מבחינת האכילה וגם מבחינת הכמות שאפשר להכניס בצנצנת. נסדר את הבצלים בצנצנת המעוקרת שלנו.
נכין את נוזל ההחמצה – בקלחת קטנה נביא את כל המרכיבים להרתחה עד שהסוכר והמלח מתמוססים לחלוטין. אחרי שהנוזל התאחד נשפוך את כולו לצנצנת עם הבצלים – עד לכיסוי מלא. הנוזל צריך להגיע ממש לקצה האפשרי של הצנצנת, מבלי להשאיר אויר בתוכה (כדי שלא יווצרו לנו חיידקים).
נשמור את הבצל המוחמץ במקרר 24 שעות (יהיה מוכן גם אחרי שעתיים שלוש אבל אני חושבת שהוא טעים יותר אחרי לילה במקרר).

פוסט עם לינקים ריווחיים - מה זה אומר?

היי לך! האמת? אני ממש שמחה שלחצת על הכפתור הזה. חשוב לי להיות שקופה עם הקוראים והקוראות שלי, ומעבר לסימון התכנים שאני יוצרת – חשוב לי להסביר לך מה זה אומר :)

אז לינק ריווחי (או Affiliate באנגלית) הוא לינק שמקודד עם משתמש המזוהה עם היוצר שלו. על כל רכישה שנעשית מהלינק המקודד הזה היוצר מקבל עמלה קטנה, שלא משפיעה בשום צורה על המחיר הסופי אותו תשלמו.

בפשטות? אם החלטת לסגור בית מלון עליו המלצתי, לרכוש מוצר או המלצה שפרסמתי, זו הדרך הכי פשוטה לפרגן ולתמוך בתוכן החינמי שאני יוצרת כאן ובאינסטגרם – בלי שום טרחה מצידך :)

גם אם החלטת לסגור מלון אחר, או להזמין מוצר אחר – ועשית זאת דרך הלינק שלי, העמלה עדיין תחשב.
אגב, שזה לרגע לא יגרום לך לחשוב שאני מפרסמת דברים רק כדי להרוויח מהם! כל המלצה ומוצר נבחרים בקפידה, ואני מפרסמת אך ורק מוצרים שהייתי מזמינה בעצמי, או כאלה שניסיתי בעצמי.

אז בפעם הבאה שבא לך להזמין חופשה או פריט מסוים – אם זה יהיה דרך אחד הלינקים שלי,

זה יהיה מדהים!