22.10.21

סופ״ש קליל של קמפינג במצפה רמון עם ילדים

שנייה אחרי שחם מידי ביום ושנייה לפני שקר מידי בלילה, נסענו לקמפינג של יומיים באזור מצפה רמון.
שנייה אחרי שחם מידי ביום ושנייה לפני שקר מידי בלילה, נסענו לקמפינג של יומיים באזור מצפה רמון.

22.10.21

אני לא טיפוס של מלונות יוקרה, אבל גם לא בדיוק חובבת קמפינג גדולה. לתחושתי מיציתי את יכולות לינת השטח שלי אי שם בהיותי חניכה ומדריכה בצופים. החלטנו לזרום בהרכב שכלל זוג חברים עם שני קטנטנים בני שלוש, וזוג חברים נוסף – לשניהם קילומטרז׳ לא קטן בלינת שטח, מה שללא ספק תרם להתארגנות המקדימה.

חניון מסודר ללינה באוהלים במצפה רמון

חאן כרמי הר הנגב המתחם מסודר וכולל מספר אפשרויות לינה, כולל מאהל בדואי רחב ידיים. המאהל היה תפוס על ידי משפחה מורחבת (++) שחגגה יום הולדת לאחד מחבריה, ואנחנו המקמנו בשטח האוהלים. בשטח מפוזרים עצים להצללה שמאפשרים גם קשירה של ערסל או צלייה במידת הצורך, ובכל אזור חבית להדלקת אש ושולחן עם ספסלי ישיבה. בחלק המשותף יש מבנה עם מטבחון ומקרר, ובצמוד למתחם האוהלים שני כיורים גדולים.

מקומות מיוחדים במצפה רמון

יקב ננה
התחלנו את היום בביקור ביקב ננה. את הטעימות תיאמנו מראש באמצעות הזמנה דרך אתר היקב. עלות טעימת שלושה יינות לאדם עלתה 60 שקלים, וארבעתינו חלקנו פלטת גבינות. היקב עצמו יפייפה והדרך אליו עוברת בין הכרמים והגפנים שמהם מופק היין, חוויה מעצימה בפני עצמה באמצע המדבר.
בעל היקב הסביר לנו שבניגוד למה שאנשים חושבים, תנאי מזג האויר במדבר הם בדיוק מה שגפן צריכה: חום במהלך היום, וקור במהלך הלילה. הקושי בהפרחת השממה הייתה דווקא ״הודות״ לחבורות בדואים שהשחיתו את הגידולים בכל פעם שנשתלו מחדש. בסוף שילוב של משפחות ממצפה רמון עם כוחות משטרתיים הצליחו לשים לזה סוף.
ביקב יש שני כלבי שמירה שמאוד ידידותיים לאנשים – אבל לא לבעלי חיים אחרים, לכן לא ניתן להכניס ליקב בעלי חיים.
לאתר היקב
מאפיית לשה
למאפייה נחשפתי בעת שיטוטיי ברחבי האינסטגרם. ניתן להזמין מראש מאפים, עוגות, לחמים, ופחמימות טובות נוספות באמצעות אתר האינטרנט של המאפייה – ולבחור את יום האיסוף.
אנחנו לא עשינו זאת, שוב – הטיול היה די ספונטני. הגענו למאפייה, עמדנו קצת בתור, והצטיידנו במאפים ממולאים פטה ובצל מקורמל, מקלות פרמז׳ן, ומאפה זעתר.
לאתר מאפיית לשה
תצפית הר גמל
התצפית הייתה זכורה לי היטב עוד מימי שירותי הצבאי, שבמהלכו גרתי בעיר מצפה רמון. התצפית השתדרגה והתווספה לה רחבה בה ניתן להחנות את הרחב. מומלץ להגיע לפני השקיעה 🙂
אם את יותר אנשים של זריחה, לכו למצפור ברק ועמיחי הממוקם בצד המזרחי של מצפה רמון. המצפור נבנה לזכרם של סג״ם ברק איטקיס ורס״ן עמיחי איטקיס שנהרגו בעת שירותם הצבאי. את סיפורם ומורשתם ממשיכה אחותם, מיטל איטקיס, באירועי ״חגיגות החיים״ עליהם אני ממליצה לכם לקרוא עוד בעמוד האינסטגרם שלה.
הכרמים בכניסה ליקב ננה
יקב ננה
יקב ננה
יקב ננה
מאפיית לשה
מאפיית לשה
תצפית הר גמל
תצפית הר גמל
ג׳חנון החיפושית
ג׳חנון החיפושית

בבוקר שלמחרת: ג׳חנון מ״ג׳חנון החיפושית״

אין כמו ג׳חנון בשבת בבוקר, ואין כמו ג׳חנון טעים במיוחד שמגיע עם משלוח עד אליכם ב…חיפושית! לא קישרנו את שם המקום עד לרגע בו נכנסה חיפושית מקרטעת בצבע תכלת דרך שער החניון בו ישנו. את ההזמנה עשינו טלפונית באותו הבוקר. מעבר לעובדה שמדובר בפתרון כיפי ונוח שחוסך התארגנות לארוחת בוקר, מדובר גם בג׳חנון טעים (מאוד!!) ועם אופציה טבעונית וגם ללא גלוטן.
ג׳חנון החיפושית, טלפון להזמנות: 054-524-5247
את הדרך הביתה סיימנו בעצירה בקבר בן גוריון בשדה בוקר, לצידו פארק ירוק רחב ידיים שהתאים לפקל קפה לפני שמתקפלים הביתה.

פוסט עם לינקים ריווחיים - מה זה אומר?

היי לך! האמת? אני ממש שמחה שלחצת על הכפתור הזה. חשוב לי להיות שקופה עם הקוראים והקוראות שלי, ומעבר לסימון התכנים שאני יוצרת – חשוב לי להסביר לך מה זה אומר :)

אז לינק ריווחי (או Affiliate באנגלית) הוא לינק שמקודד עם משתמש המזוהה עם היוצר שלו. על כל רכישה שנעשית מהלינק המקודד הזה היוצר מקבל עמלה קטנה, שלא משפיעה בשום צורה על המחיר הסופי אותו תשלמו.

בפשטות? אם החלטת לסגור בית מלון עליו המלצתי, לרכוש מוצר או המלצה שפרסמתי, זו הדרך הכי פשוטה לפרגן ולתמוך בתוכן החינמי שאני יוצרת כאן ובאינסטגרם – בלי שום טרחה מצידך :)

גם אם החלטת לסגור מלון אחר, או להזמין מוצר אחר – ועשית זאת דרך הלינק שלי, העמלה עדיין תחשב.
אגב, שזה לרגע לא יגרום לך לחשוב שאני מפרסמת דברים רק כדי להרוויח מהם! כל המלצה ומוצר נבחרים בקפידה, ואני מפרסמת אך ורק מוצרים שהייתי מזמינה בעצמי, או כאלה שניסיתי בעצמי.

אז בפעם הבאה שבא לך להזמין חופשה או פריט מסוים – אם זה יהיה דרך אחד הלינקים שלי,

זה יהיה מדהים!