25.06.22

גזרים בזיגוג דבש ולימון

הנה עוד דרך נפלאה לאכול גזרים, ירק שאיכשהו תמיד נמצא במקרר של כל בית בישראל. רוטב ב-3 דקות הכנה והופ לתנור לאפייה ארוכה.
הנה עוד דרך נפלאה לאכול גזרים, ירק שאיכשהו תמיד נמצא במקרר של כל בית בישראל. רוטב ב-3 דקות הכנה והופ לתנור לאפייה ארוכה.

25.06.22

אני לא יודעת איך, אבל מגירת המקרר שלי התמלאה בשתי חבילות של גזרים. אפילו שאנחנו אנשים של ירקות, אין ספק שזה הרבה לכל הדעות. תכננתי על עוגת גזר, אבל יצא בכלל מתכון מלוח – והוא כל כך טעים ופשוט שלא יכולתי שלא להעלות אותו לכאן 🙂 המתכון יעבוד מעולה גם אם יש לכם גזרים קצת ישנים שפחות כיף לאכול בסלט. אני חיברתי אותם למתכון פילה הלברק הפשוט שלי, אבל הם יהיו תוספת נהדרת לכל ארוחה.
מה צריך:
10 גזרים מקולפים
לתיבול:
מיץ מלימון שלם
3 כפות דבש
3 כפות שמן זית
3 שיני שום
מלח גס
מעט סומאק
איך מכינים:
נקלף את הגזרים ונסדר בתבנית חסינת חום. נערבב את כל מרכיבי התיבול מלבד הסומאק, ונצפה היטב את הגזרים. נפזר מעל הגזרים סומאק ונכניס לתנור על 180 מעלות למשך שעה.

פוסט עם לינקים ריווחיים - מה זה אומר?

היי לך! האמת? אני ממש שמחה שלחצת על הכפתור הזה. חשוב לי להיות שקופה עם הקוראים והקוראות שלי, ומעבר לסימון התכנים שאני יוצרת – חשוב לי להסביר לך מה זה אומר :)

אז לינק ריווחי (או Affiliate באנגלית) הוא לינק שמקודד עם משתמש המזוהה עם היוצר שלו. על כל רכישה שנעשית מהלינק המקודד הזה היוצר מקבל עמלה קטנה, שלא משפיעה בשום צורה על המחיר הסופי אותו תשלמו.

בפשטות? אם החלטת לסגור בית מלון עליו המלצתי, לרכוש מוצר או המלצה שפרסמתי, זו הדרך הכי פשוטה לפרגן ולתמוך בתוכן החינמי שאני יוצרת כאן ובאינסטגרם – בלי שום טרחה מצידך :)

גם אם החלטת לסגור מלון אחר, או להזמין מוצר אחר – ועשית זאת דרך הלינק שלי, העמלה עדיין תחשב.
אגב, שזה לרגע לא יגרום לך לחשוב שאני מפרסמת דברים רק כדי להרוויח מהם! כל המלצה ומוצר נבחרים בקפידה, ואני מפרסמת אך ורק מוצרים שהייתי מזמינה בעצמי, או כאלה שניסיתי בעצמי.

אז בפעם הבאה שבא לך להזמין חופשה או פריט מסוים – אם זה יהיה דרך אחד הלינקים שלי,

זה יהיה מדהים!