25.06.22

פרוסות מלפפונים חמוצים בהחמצה ביתית מהירה

לא מדובר בתהליך כבישה והתססה שיכול לקחת מספר ימים, אלא בכבישה ביתית מהירה שתהיה מוכנה צ׳יק צ׳ק. הפרוסות הן פתרון מעולה למי שאין מלפפונים
לא מדובר בתהליך כבישה והתססה שיכול לקחת מספר ימים, אלא בכבישה ביתית מהירה שתהיה מוכנה צ׳יק צ׳ק. הפרוסות הן פתרון מעולה למי שאין מלפפונים קטנים בהישג יד, ויקפיצו כל כריך בקלי קלות.

25.06.22

טובים השניים
אני לא בהריון, אבל הדודא למלפפונים חמוצים הכתה בי. החלטתי להתנסות בעולם ההחמצות ובמקביל לצנצנת פרוסות המלפפונים החלטתי להכין גם בצל מוחמץ בקלי קלות (ספויילר: שניהם יצאו מדהים!). לכל החוששים מהטעם שיש למלפפונים בחומץ, אל תדאגו. מדובר במשהו אחר לחלוטין מהמלפפונים המשומרים בסופר.
מרכיבים לצנצנת בגודל 700 מ״ל:
3 מלפפונים טריים (עדיף רזים וקשים)
לנוזל ההחמצה:
1 כף מלח
2 כפות סוכר
¾ כוס חומץ רגיל (הכי פשוט)
כוס מים
כפית פלפל אנגלי
חצי כפית זרעי כוסברה
לסידור הצנצנת:
4 שיני שום
חופן שמיר
איך מכינים:
נעקר את הצנצנת – נשים אותה בסיר או קערה גדולים מספיק, נניח את הצנצנת ונמלא במים רותחים כך שימלאו את הצנצנת מבפנים וגם יעטפו אותה מבחוץ. ניתן לצנצנת לעמוד כך לפחות שעה – באופן הזה אנחנו מחסלים את שאריות המזון שנשארו בה, ומוודאים שלא יהיו חיידקים ובקטריות שיפגעו בתהליך ההחמצה.
נכין את המלפפונים – נפרוס את המלפפונים לפרוסות דקות (לא דקיקות עם מנדולינה – אני אוהבת שיש להם קראנץ׳) ונסדר על מגש או קרש חיתוך על גבי נייר סופג. נפזר על המלפפונים מלח בנדיבות, ולאחר חצי שעה נהפוך אותם ונפזר מלח גם על הצד השני ונמתין עוד חצי שעה. הסיבה שאנחנו עושים את זה היא בכדי שנוציא מהמלפפונים נוזלים מיותרים, וכך הם ישמרו על הקריספיות שלהם ולא יהיו ״מידלדל״.
אחרי שעה בה נספגו הנוזלים המיותרים, נסדר בצנצנת שכבות: שמיר – שום – מלפפונים, כאשר השכבה האחרונה היא שמיר ושום. אין צורך לשטוף את המלפפונים מהמלח, אפשר להסיר מעט עם נייר סופג.
נכין את נוזל ההחמצה – בקלחת קטנה נביא את כל המרכיבים להרתחה עד שהסוכר והמלח מתמוססים לחלוטין. אחרי שהנוזל התאחד נשפוך את כולו לצנצנת עם המלפפונים, השמיר והשום – עד לכיסוי מלא. הנוזל צריך להגיע ממש לקצה האפשרי של הצנצנת, מבלי להשאיר אויר בתוכה (כדי שלא יווצרו לנו חיידקים).
נשמור את פרוסות המלפפונים המוחמצים במקרר 24 שעות (יהיו מוכנים גם אחרי שעתיים שלוש אבל אני חושבת שהם טעימים יותר אחרי לילה במקרר).

פוסט עם לינקים ריווחיים - מה זה אומר?

היי לך! האמת? אני ממש שמחה שלחצת על הכפתור הזה. חשוב לי להיות שקופה עם הקוראים והקוראות שלי, ומעבר לסימון התכנים שאני יוצרת – חשוב לי להסביר לך מה זה אומר :)

אז לינק ריווחי (או Affiliate באנגלית) הוא לינק שמקודד עם משתמש המזוהה עם היוצר שלו. על כל רכישה שנעשית מהלינק המקודד הזה היוצר מקבל עמלה קטנה, שלא משפיעה בשום צורה על המחיר הסופי אותו תשלמו.

בפשטות? אם החלטת לסגור בית מלון עליו המלצתי, לרכוש מוצר או המלצה שפרסמתי, זו הדרך הכי פשוטה לפרגן ולתמוך בתוכן החינמי שאני יוצרת כאן ובאינסטגרם – בלי שום טרחה מצידך :)

גם אם החלטת לסגור מלון אחר, או להזמין מוצר אחר – ועשית זאת דרך הלינק שלי, העמלה עדיין תחשב.
אגב, שזה לרגע לא יגרום לך לחשוב שאני מפרסמת דברים רק כדי להרוויח מהם! כל המלצה ומוצר נבחרים בקפידה, ואני מפרסמת אך ורק מוצרים שהייתי מזמינה בעצמי, או כאלה שניסיתי בעצמי.

אז בפעם הבאה שבא לך להזמין חופשה או פריט מסוים – אם זה יהיה דרך אחד הלינקים שלי,

זה יהיה מדהים!