12.08.21

מאפה אלים יווני מבצק פילו ופטה בקלי קלות

אם עדיין לא שמעתם את המונח ״מאפה אלים״, מזל טוב – הגעתם לפיסת תענוגות קטנה שלנצח תזכיר לי את יוון. בצק פילו קריספי, גבינת
אם עדיין לא שמעתם את המונח ״מאפה אלים״, מזל טוב – הגעתם לפיסת תענוגות קטנה שלנצח תזכיר לי את יוון. בצק פילו קריספי, גבינת פטה מלוחה ונגיעה של דבש – מנה שהיא ספק ראשונה ספק קינוח, אבל איכשהו תמיד באה בטוב.

12.08.21

לפני שנים רבות, כשגרתי באי רודוס, חברה יווניה סיפרה לי על מסעדה יוונית סופר אותנטית שמגישה אוכל ״כרתי״. היא הגיעה לרודוס והלכנו לאותה מסעדה מדוברת. ״את סומכת עליי? אני אזמין לנו״. ״ברור שסומכת״ אמרתי לה. המנות יצאו אחת אחרי השנייה, ולפתע יצאה צלחת קטנה עם ריבוע מוזהב מונח עליה. שאלתי אותה מה יש בפנים? והיא אמרה לי ״פשוט תחתכי אותו באמצע״.
כאן התחיל סיפור האהבה שלי עם ״מאפה האלים״. מאז, בכל פעם שהייתי מגיעה לעיר החדשה ברודוס (גרתי שם שבעה חודשים), הייתי קופצת למסעדה, ולוקחת טייק אוואי של מאפה אלים. זה היה רק עניין של זמן עד שאשחזר את התענוג הזה אצלי בבית. אני לרוב מכינה אותו כשנשארים לי דפי פילו לאחר שאני מכינה ספנקופיטה, אבל שזה לא ימנע מכם להכין את מאפה האלים במיוחד 🙂
מה צריך:
גבינת פטה / פטה עיזים 16% ומעלה
דפי עלי פילו
50 גרם חמאה מומסת
שמן זית
דבש
שקדים פרוסים קלויים או קצח (לא חובה)
איך מכינים:
נפרוס את הפטה למלבנים בעובי חצי ס״מ ונניח על נייר סופג על מנת שיספוג את שאריות הנוזלים. כל פרוסת פטה צריכה דף פילו אחד – אז זה פתרון מגניב ל״שאריות״ פילו שנשארות לכם ממתכון אחר. נבריש את הפילו בחמאה מומסת, נניח במרכז את גבינת הפטה, ונקבל בכל אופן שהוא.
נסו שכמות הקיפולים בחלק התחתון של הגבינה והחלק העליון יהיה שווה. נחמם מחבת עם קצת שמן זית ונטגן את הפילו עד שמזהיב.
להגשה נזלף מעט דבש, ונפזר שקדים פרוסים קלויים או קצח.
עם או בלי קצח ושקדים, מדובר בתענוג

פוסט עם לינקים ריווחיים - מה זה אומר?

היי לך! האמת? אני ממש שמחה שלחצת על הכפתור הזה. חשוב לי להיות שקופה עם הקוראים והקוראות שלי, ומעבר לסימון התכנים שאני יוצרת – חשוב לי להסביר לך מה זה אומר :)

אז לינק ריווחי (או Affiliate באנגלית) הוא לינק שמקודד עם משתמש המזוהה עם היוצר שלו. על כל רכישה שנעשית מהלינק המקודד הזה היוצר מקבל עמלה קטנה, שלא משפיעה בשום צורה על המחיר הסופי אותו תשלמו.

בפשטות? אם החלטת לסגור בית מלון עליו המלצתי, לרכוש מוצר או המלצה שפרסמתי, זו הדרך הכי פשוטה לפרגן ולתמוך בתוכן החינמי שאני יוצרת כאן ובאינסטגרם – בלי שום טרחה מצידך :)

גם אם החלטת לסגור מלון אחר, או להזמין מוצר אחר – ועשית זאת דרך הלינק שלי, העמלה עדיין תחשב.
אגב, שזה לרגע לא יגרום לך לחשוב שאני מפרסמת דברים רק כדי להרוויח מהם! כל המלצה ומוצר נבחרים בקפידה, ואני מפרסמת אך ורק מוצרים שהייתי מזמינה בעצמי, או כאלה שניסיתי בעצמי.

אז בפעם הבאה שבא לך להזמין חופשה או פריט מסוים – אם זה יהיה דרך אחד הלינקים שלי,

זה יהיה מדהים!