14.09.19

עשו זאת בעצמכם: איך להכין סנדלי טבע עטופות בנדנה

נעליים מכוערות שהופכות אופנתיות במיוחד הן כבר דבר שבשגרה, ובניגוד לוריאציות הקרוקס למיניהן (לא תודה בלנסיאגה) היו הן דווקא סנדלי הטבע משולבות בבנדנות שגרמו
נעליים מכוערות שהופכות אופנתיות במיוחד הן כבר דבר שבשגרה, ובניגוד לוריאציות הקרוקס למיניהן (לא תודה בלנסיאגה) היו הן דווקא סנדלי הטבע משולבות בבנדנות שגרמו לי לרייר. מחיר מופקע וקצת יצירתיות הולידו את הDIY המתבקש, שהסתבר כאחד קל במיוחד.

14.09.19

תנו לי כל טרנד שמשולב בנוחות, ואני אקנה אותו. המשפט הקאלטי ש"את הכי יפה שנוח לך" בעיניי הוא לא סתם קלישאה, וברגע שסנדלי הטבע משולבות הבנדנה החלו לצוץ בכל פינה- ידעתי שגם לארון שלי הן יגיעו. בעוד שטרנדים מסויימים רחוקים שנות אור מההוויה הישראלית, דווקא סנדלי השורש/טבע מרגישות כמו משהו שהכי שלנו בעולם (גילוי נאות: הסנדלים האלו הצילו אותי לא פעם בטיול האחרון שלנו למילוס ופארוס שביוון).

במשך כמה עונות אנחנו רואים על מסלולי התצוגות סנדלים מאסיביות ויש שיגידו כעורות, ודווקא אלה של המותג Arizona love הצליחו להדליק לי נורה בראש. סנדלי השורש / טבע המוכרים והאהובים עברו שדרוג מתבקש, בתוספת "עיטוף" של סטריפים מבנדנות במראה פרום. כמובן שזו לא הווריאציה היחידה, ותוכלו למצוא אותן גם בדוגמת חברבורות (כפי שהחכימה לצרף לארונה אתי קובו האהובה עליי במיוחד), פרינטים פרחוניים ואפילו שיתוף פעולה עם חנות הבוטיק הלונדונית liberty שיצר כמה זוגות צבעוניים במיוחד.
זה ה DIY השני שאני מפרסמת בבלוג (מצרפת לינק לראשון) אליו ניגשתי בספק גדול, מפני שקיימת עדיפות להיעזר במכונת תפירה. החלטתי ללכת עם זה עד הסוף, ומפני שאין ברשותי מכונת תפירה ניסיתי תפירה ידנית שעבדה פשוט מעולה, אז אם אתן נחושות, שתדעו שזה לגמרי אפשרי! בעוד שאני בחרתי בבנדנות הקלאסיות לעיטוף הסנדלים כמובן שניתן לבחור בכל בד שתרצו, ואפילו רצוי להשתגע עם הפאטרנים והצבעוניות. רק שימו לב שהבד לא עבה מידי וגם לא נמתח, קצת כמו בד של בנדנה.

החומרים:

1. סנדלי שורש / טבע (אחרי בדיקה מעמיקה של השוק בארץ, מצאתי שלרכוש סנדלים של טבע מAsos  היה הכי משתלם. נסו לרכוש זוג שחור / לבן חלק, אני קניתי את הזוג הירוק כי היה בסייל- אבל עדיף רקע נטראלי)
2. 4 בנדנות לעיטוף של זוג סנדלים (נקנו בחנות "ברוריה" בדיזינגוף סנטר, בעלות של 7₪ לאחת). החישוב הוא בנדנה אחת לכל "צלע" (שמספיקה לשתי הסנדלים)
3. דבק בדים
4. חוט ומחט (או מכונת תפירה)
5. מספריים
6. סרגל

1. מדידה וגזירה

נתחיל במדידת הסנדלים. התאימו את הגודל שלהן לכף הרגל, וזאת מפני שנעטוף על הסקוץ' הקדמי (שקרוב לחלק עם האצבעות) וזה שתופס את העקב. האמצעי מבינם יקבל טיפול מעט שונה, והוא החלק שכולל כישורי תפירה בסיסיים (או מכונת תפירה). לאחר מכן נחתוך רצועות ברוחב של כ 1.5 ס"מ, הן ישמשו אותנו לעיטוף הסנדלים. ניתן לפרום בעדינות את הקצוות של הרצועות באמצעות המספריים (כמו שמסלסלים סרט מתנה). אני ממליצה לגזור את השוליים החלקים של הבנדנה ולהשתמש רק בחלקים המודפסים, ולגזור בצורה אלכסונית- כדי שהפרינט יהיה מעניין יותר כאשר נלפף אותו על הסנדל.

2. תפירת רצועת הקרסול

לפי חלוקת הצבעים עליה תחליטו- גזרו שתי רצועות רחבות יותר, שישמשו אותנו לתפירה של הסקוץ' המרכזי. מדדו את הסקוץ' והוסיפו כסנטימר אקסטרה מכל צד על מנת להקל על התפירה.
עשה זאת בעצמך סנדלי טבע עטופים בבנדנה
גוזרים את הבנדנה
נגזור את הרצועות בעובי של כ- 1.5-2 ס״מ רוחב
גוזרים את הבנדנה
ההמלצה שלי היא לגזור באלכסון כדי שהפאטרן יהיה מעניין יותר
2. את הבנדנה שצמודה לסקוץ׳ שסוגר את הקרסול נתפור
2. את הבנדנה שצמודה לסקוץ׳ שסוגר את הקרסול נתפור
תופרים את בד הבדנדנה לרצועה של הסנדל
2. אני השתמשתי בחוט ומחט, אפשר גם מכונת תפירה

ליפוף הבנדנות

3. אני התחלתי בחלק האחורי של הנעל, בעקב, והתקדמתי ממנו לרצועה שעוטפת את אורך הרגל, וסיימתי בסקוץ' הקדמי שתופס את האצבעות. לפי שהשתמשתי בדבק בדקתי האם החתיכה שבחרתי מספיק ארוכה, והאם הדוגמה שהתקבלה מוצאת חן בעיניי, לכן תמיד תעשו ליפוף "על יבש". קשרתי את קצה הבד למשולש הפלסטיק, וליפפתי לאורך רצועת העקב.
4. בסוף, כשהגעתי למשולש הפלסטיק השני, לא אהבתי שרואים את הירוק מבצבץ מלמטה לכן עטפתי גם את החלק הזה ואת הרצועה שתופסת את הפלסטיק מלמטה. במידה ורכשתם זוג בצבע נטרלי כמו שהמלצתי, אתם יכולים פשוט לדלג על הליפופים האלה ולסיים את ליפוף רצועת העקב בקשר (כן, זה מחזיק ממש טוב). הליפופים צריכים להיות צפופים ולעלות אחד על השני מבלי שיהיו רווחים, וניתן "לתגבר" בנגיעה קטנה של דבק בדים.
5. לוקחים רצועת בד נוספת, קושרים לשארית שנשארה מהקשר האחרון שעשינו ומלפפים את הרצועה שנמצאת לאורך כף הרגל.
מסיימים בליפוף על משולש הפלסטיק השלישי, ודואגים להשאיר מספיק שארית לקשר נוסף.
מלפפים את הבנדנה על הסנדל
3.
מלפפים את הבנדנה על הסנדל
3.
מלפפים את הבנדנה על הסנדל
3.
מלפפים את הבנדנה על הסנדל
4.
5. ניקח רצועה נוספת ונקשור לשארית מהקשר האחרון.
5. נלפף אותה מסביב לרצועה שנמצאת לאורך כף הרגל
5. את הקצה נשחיל דרך משולש הפלסטיק
5. נהדק מסביב לכל קצה
5. ונקשור בקצה השני
6. "מסווים" את רצועת הבד המחברת בין הפלסטיק לבסיס הסנדל, באמצעות הדבקה של חתיכה קטנה וליפוף. ניתן להשאיר שארית ולקשור עם השארית מהליפוף הקודם (אדום במקרה שלי). וגם כאן- במידה והייתי רוכשת סנדל בצבע ניטראלי כנראה שלא הייתי נוגעת בחלק הזה. לשיקולכם.
7.עוברים לצד השני של הרצועה הקרובה לאצבעות, מורחים מעט דבק בדים ומתחילים בליפוף לאורך הרצועה (גם כאן הייתי ממליצה לחזק באמצעות מעט דבק בדים כל כמה ליפופים). מסיימים על ידי ליפוף אחרון, ובקשר/ הדבקה בחלק הפנימי.
6.
6.
6.
6.
7.
7.
7. נמשיך ללפף את הרצועה מסביב לסנדל
7. ואז מסביב למשולש האחרון
טה דאם!

אם אתם מרגישים שהמדריך לא היה ברור מספיק, אתם מוזמנים לצפות בוידאו ההדרכה:

פוסט עם לינקים ריווחיים - מה זה אומר?

היי לך! האמת? אני ממש שמחה שלחצת על הכפתור הזה. חשוב לי להיות שקופה עם הקוראים והקוראות שלי, ומעבר לסימון התכנים שאני יוצרת – חשוב לי להסביר לך מה זה אומר :)

אז לינק ריווחי (או Affiliate באנגלית) הוא לינק שמקודד עם משתמש המזוהה עם היוצר שלו. על כל רכישה שנעשית מהלינק המקודד הזה היוצר מקבל עמלה קטנה, שלא משפיעה בשום צורה על המחיר הסופי אותו תשלמו.

בפשטות? אם החלטת לסגור בית מלון עליו המלצתי, לרכוש מוצר או המלצה שפרסמתי, זו הדרך הכי פשוטה לפרגן ולתמוך בתוכן החינמי שאני יוצרת כאן ובאינסטגרם – בלי שום טרחה מצידך :)

גם אם החלטת לסגור מלון אחר, או להזמין מוצר אחר – ועשית זאת דרך הלינק שלי, העמלה עדיין תחשב.
אגב, שזה לרגע לא יגרום לך לחשוב שאני מפרסמת דברים רק כדי להרוויח מהם! כל המלצה ומוצר נבחרים בקפידה, ואני מפרסמת אך ורק מוצרים שהייתי מזמינה בעצמי, או כאלה שניסיתי בעצמי.

אז בפעם הבאה שבא לך להזמין חופשה או פריט מסוים – אם זה יהיה דרך אחד הלינקים שלי,

זה יהיה מדהים!